Kto na jar nepočul o rozchode trénera Livia Magoniho s Petrou Vlhovou, ten určite nebol na slovenskom internete, ale veľmi stručne si pripomeňme, o čo išlo.

Magoni bol známy psychologickými hrami, ktorými sa snažil motivovať zverenky. Počas Vlhovej životnej sezóny poskytol rozhovor talianskemu novinárovi Flaviovi Vanettimu z Corriere della Sera. O Vlhovej v ňom povedal, že sa už nezlepší, a vyzdvihol jej súperky. Magoni dodnes hovorí, že jeho slová boli dezinterpretované, no Vanetti tvrdí, že má nahrávku.

Rozhovor vyšiel deň po tom, ako Vlhová získala veľký glóbus, a slovenská lyžiarka ho niesla veľmi ťažko. Vo svojej autobiografii Petra. Moja cesta k veľkému glóbusu potom opísala, ako Magoni nebol spokojný ani vtedy, keď vyhrala. Chcel, aby trénovala, aj keď už naozaj nevládala, a tlačil aj na ostatných členov tímu.

Vlhová sa rozhodla, že Magoniho prepustí, pretože by s ním už vydržala maximálne dva roky a potom by jej vypovedala službu hlava alebo telo. Pri tomto rozhodnutí išla Vlhová proti názoru svojho otca Igora aj manažéra Richarda Galoviča, ktorí chceli, aby úspešná spolupráca pokračovala aj v olympijskej sezóne.

Toto je minulosť. Vlhová už má nového trénera Maura Piniho.

Ako sa však zmenil život Livia Magoniho? V Kranjskej Gore sme sa o ňom rozprávali s jeho novou zverenkou Metou Hrovatovou aj so slovinským lyžiarskym novinárom Martinom Pavčnikom zo Sport Klubu.

Zostalo v ňom sklamanie

Magoni s Vlhovou sú už súperi a v sobotu ju bývalý tréner prvý raz od rozchodu porazil. Potreboval na to desiaty pokus a nebolo to veľké víťazstvo.